mieszkanie w stylu klasycznym
fot. Pixabay.com

Dawno już minęły czasy, w których każde mieszkanie wyglądało identycznie. Fakt, że nadal we wnętrzach króluje styl klasyczny, natomiast ten z powodzeniem może zostać stworzony przy użyciu rozmaitych elementów wyposażenia. Jak urządzić mieszkanie w stylu klasycznym, na co zwrócić szczególną uwagę? Przedstawiamy cenne wskazówki dla tych, którzy chcą cieszyć się funkcjonalną, praktyczną i uniwersalną przestrzenią we własnych „czterech kątach”.

Klasyczna podstawa

Mieszkanie w stylu klasycznym jest zachowawcze, ponadczasowe, zawsze modne, chociaż nie wyróżnia się zbytnimi ozdobnikami. Królują w nim praktyczne zastosowania, stawia się przede wszystkim na najlepszą jakość poszczególnych elementów. Styl klasyczny sprawdza się idealnie, jeśli lubimy częste zmiany, bo tak naprawdę wystarczą inne dekory, by nadać wnętrzu wyrazistości i nowego designu.

mieszkanie w stylu klasycznym
fot. Pixabay.com

Mieszkanie w stylu klasycznym – elementy wyposażenia wnętrz

Drewniana podłoga w mieszkaniu, meble z naturalnego drewna, stonowane kolory, minimalizm w akcentach dekoracyjnych, to podstawa, która jest typowa dla stylu klasycznego. Właśnie tak wyposażone są w większości mieszkania Polaków.

Dlaczego to właśnie styl klasyczny cieszy się największym powodzeniem? Ponieważ inwestycja w takie wyposażenie wnętrz jest spora, ale za to jednorazowa. Stawiając na uniwersalizm, ale i najlepszą jakość, inwestor nie jest narażony na ponoszenie kolejnych kosztów. Raz zrealizowane zakupy służą przez wiele lat.

Na co stawiać, chcąc urządzić mieszkanie w stylu klasycznym? Wspominaliśmy już o ponadczasowym drewnie i to właśnie ono sprawdza się idealnie. Co więcej, drewno wykorzystywane jest również w stylu loftowym, a nawet jako dodatki w stylu boho. Jest na tyle praktyczne, że może być stosowane wszędzie.

Mieszkanie klasyczne jest zachowawcze, zbędne są w nim dekory, chociaż można je stosować, zmieniając tym samym nieco klimat nieruchomości. Warto jednak podkreślić, że klasyka broni się zawsze, jest niezwykle funkcjonalna, bo przecież tak dobrze znana i wykorzystywana od lat.

Styl klasyczny – najczęściej popełniane błędy

Inwestorzy bardzo często eksperymentują z dodatkami, przez które zatraca się ten klasyczny, praktyczny wystrój wnętrz. W typowych mieszkaniach nie ma miejsca na niesprawdzone wynalazki ani elementy dyktowane przez sezonowe trendy. Dotyczy to zarówno materiałów, z jakich wykonane jest wyposażenie, ale też samego zastosowania mebli. Dodając zbyteczną ilość nowatorskich egzemplarzy, tworzy się misz masz, a klasyczne mieszkanie zmienia wystrój w nieco kiczowaty.

styl klasyczny
fot. Pixabay.com
Mieszkanie klasyczne nie musi być nudne

Styl klasyczny z całą pewnością nie jest nudny, minimalny, ani wręcz sterylny. Jest za to zachowawczy, ale dzięki temu sprawdza się w niezmienionej formie przez wiele lat. Stawianie na tradycję wiąże się z możliwością korzystania z mieszkania wykończonej z najlepszej jakości elementów. Ta z kolei zapewnia styl, dobry gust i subtelną elegancję.

Wnętrza klasyczne, czyli jakie?

Mieszkanie w stylu klasycznym bez względu na to, czy jest to mieszkanie pod miastem a może w ścisłym centrum metropolii, zawsze ma jasny podział na strefy funkcjonalne. Dzięki temu udaje się uzyskać miejsca praktyczne, kącik rozrywki, zabaw, ale też oazy i wypoczynku. Każda przestrzeń jest za to przestronna i jasna, idealna do codziennej aktywności. Okazuje się, że to właśnie styl klasyczny wpływa najbardziej korzystnie na nasze zdrowie psychiczne, a mieszkanie w czworaku albo w bloku spełnia całkowicie swoją nadrzędną funkcję. Wszystko to poprzez uzyskanie całkowitej harmonii, stosując wyraźny umiar.

Styl klasyczny nie jest modny, jest wręcz podstawą urządzania mieszkań. To właśnie on cieszy się największą popularnością. Wreszcie nie ulegamy sezonowym trendom, chociaż przecież możemy z nich korzystać, by ożywiać tradycyjne wnętrza. Klasyka broni się sama, jest przecież praktykowana i sprawdzana od wielu pokoleń. Jeśli właśnie planujesz urządzanie swojego „M”, postaw na klasykę, by cieszyć się idealnymi „czterema kątami”, w których w pełni się zrelaksujesz i będziesz prowadzić codzienną aktywność.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here