co przyspiesza odchudzanie

Otyłość to w dzisiejszych czasach choroba cywilizacyjna, zaraz obok cukrzycy, czy chorób układu krążenia. Jest poważnym problemem, który może mieć katastrofalne skutki, lecz przez znaczną większość bywa lekceważona. Do otyłości przyczynia się niezdrowa dieta, bogata w tłuszcze i cukry, a także niewielka aktywność fizyczna. Taki tryb życia prowadzi do problemów z sercem, ze stawami, a nawet do przedwczesnej śmierci, najczęściej z powodu niewydolności układu krążenia. Jak temu zapobiec? Co możemy zmienić w swoich przyzwyczajeniach? Co przyspiesza odchudzanie?

Często naszym niedoścignionym marzeniem jest sylwetka niczym z pierwszych stron gazet. Usilnie szukamy sposobu na szybką metamorfozę naszego ciała. Nagły spadek masy ciała może mieć również negatywne skutki, jak w przypadku długotrwałej otyłości. Nie należy popadać ze skrajności w skrajność. Powszechne zaburzenia odżywiania, takie jak anoreksja, czy bulimia biorą się z przekonania o swojej nieatrakcyjności, ze względu na zbyt dużą masę ciała. To poważny problem dzisiejszego świata, który dotyka nie tylko nastolatki.

Jak się przed tym uchronić, a jednocześnie odciążyć swój organizm, i przy okazji wyglądać lepiej? Przysłowiowe uderzenie pięścią w stół i decyzja – „chcę wyglądać lepiej!” – to jeden z najważniejszych kroków, które musimy podjąć. Prawidłowa terapia odchudzająca to proces bardzo rozłożony w czasie, nie możemy oczekiwać natychmiastowych efektów, a tym samym zniechęcać się do dalszego jej stosowania. W żadnym wypadku nie należy się głodzić, czy spożywać dziennie bardzo niewielkich ilości pokarmu, takie działania nie pomogą, a nawet pogorszą sprawę! W ten sposób oszukujemy nasz organizm, który zaczyna odkładać coraz więcej tkanki tłuszczowej „na zapas”. Dzięki czemu zamiast stracić na wadze – możemy zyskać kolejne dodatkowe kilka kilogramów.

Szybki efekt – jakim kosztem?

Najlepszym rozwiązaniem będzie indywidualny program żywienia, ze względu na to, że każdy organizm funkcjonuje nieco inaczej, mimo takiej samej budowy. Z pomocą powinien przyjść nam dietetyk, który po dokładnym wywiadzie i poznaniu naszych oczekiwań – sporządzi odpowiednią dietę, która będzie bezpieczna i skuteczna. Włączenie do tego ćwiczeń, czy to w domu, czy na siłowni – może spotęgować efekty, jednakże nie każdy może sobie na to pozwolić, ze względu choćby na pracę, czy najzwyczajniejszy brak czasu. W takim wypadku – „terapia” samą dietą na pewno również przyniesie efekty, lecz może to potrwać nieco dłużej, niż w przypadku zastosowania diety + ćwiczeń. Równie dobrze, zamiast siłowni – możemy na przykład pójść na basen. Każda forma wzmożonej aktywności fizycznej będzie dobra.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here