e-szkolenia
fot. Pixabay.com

Pandemia koronawirusa rzeczywiście wywołała ogromny kryzys w różnych dziedzinach polskiego rynku. Wiele branż zupełnie nie radzi sobie z utrzymaniem swojej pozycji, większość potrzebuje wsparcia ze strony rządu. Są jednak i takie sektory, które poradziły sobie w sytuacji społecznej izolacji i wykorzystały nowoczesną technologię, by móc nadal funkcjonować. To między innymi branża szkoleniowa, które powszechnie oferuje już dzisiaj szkolenia online. Poznaj szczegóły.

Szkolenia online – innowacyjne rozwiązania, które stały się standardem

Oczywiście, szkolenie w internecie było dostępne już od dawna, natomiast trzeba przyznać, że nigdy aż tak powszechnie. Zauważono, że w czasie pandemii koronawirusa, polskie przedsiębiorstwa jeszcze bardziej doceniły możliwości wirtualnego świata. Dzisiaj e-szkolenia są szansą na wzmożony rozwój firm i widać wyraźnie, że doskonale wykorzystano niszę, by móc oferować szkolenia w dokładnie takiej samej jakości, ale w znacznie większym komforcie.

szkolenie przez internet
fot. Pixabay.com

Szkolenia online – najważniejsze zalety

Nie musisz już tracić czasu na dojazdy, brać wolnego w pracy, a lokalizacja nie jest żadną przeszkodą – w szkoleniach online mogą brać udział także Polacy na emigracji. Co więcej, ograniczeniem nie jest już także ustalona liczba kursantów, bo przecież szkolenia online mają w tym aspekcie nieograniczone możliwości. Kursy internetowe pozwalają zdobywać wiedzę czy nowe umiejętności bez konieczności wychodzenia z domu, w dowolnym miejscu i jeśli tylko nie odbywają się „na żywo”, także o dowolnej porze. Co więcej, e-szkolenia pozwalają uzyskać materiały w formie elektronicznej, do których zawsze można wrócić w razie potrzeby.

Nie da się też ukryć, że szkolenia zawodowe prowadzone online są bardzo często tańsze, można też uzyskać dofinansowanie na szkolenia tego rodzaju.

O zaletach w zakresie organizacji szkoleń online można mówić także, patrząc na funkcjonowanie samych firm szkoleniowych. Taka praca zdalna jest coraz bardziej doceniana ze względu na niższe koszty. Organizator nie musi przecież ponosić kosztów wynajmu sali na szkolenie ani tych, jakie wiążą się z drukiem materiałów szkoleniowych. Co więcej, udział w jednym szkoleniu może brać znacznie większa liczba chętnych uczestników, a raz przeprowadzone szkolenie w sieci może zostać nagrane i udostępnianie kolejnym kursantom.

Jak wybierać szkolenia online?

Warto wiedzieć, na jakie szkolenia zawodowe zwracać szczególną uwagę? Polski pracownik powinien brać pod uwagę te najlepsze zawody i pod tym kątem dobierać szkolenia na poziomie podstawowym, które pozwolą mu rozpocząć zawodową karierę. Nieco inaczej jest, jeśli pod uwagę weźmiemy szkolenia online już na poziomie zaawansowanym, o konkretnej specjalizacji. Wtedy należy patrzeć na jakość programu, prestiż organizatora oraz certyfikat potwierdzający uczestnictwo w tego rodzaju wirtualnych spotkaniach. Pamiętajmy, że szkolenia online są dostępne dla wszystkich, wedle indywidualnych potrzeb personelu. Nierzadko wystarczy krótki kurs, by zatrudnienie Ukraińca bez specjalistycznego wykształcenia było możliwe i przebiegało na najwyższym poziomie.

szkolenia online
fot. Pixabay.com

Szkolenia online – prognozy

Co ważne, fakt, że szkolenia online stały się powszechne, jeśli pod uwagę weźmiemy zagadnienie „rynek pracy a koronawirus” nie oznacza wcale, że firmy szkoleniowe wrócą do organizacji kursów zawodowych w tej standardowej formule. Oczywiście, takie na pewno będą prowadzone już po zakończeniu społecznej izolacji, bo nie wszystkie kompetencje zawodowe udaje się nabyć w sposób pośredni. Należy jednak mieć na uwadze, że trend organizacji szkoleń online z całą pewnością zostanie utrzymany. Zarówno uczestnicy takich spotkań, ale też ich organizatorzy zdążyli już poznać i docenić szereg walorów, jakie z nich wynikają.

Zawsze należy pamiętać, by wybierać wirtualne szkolenia zgodnie z własnymi potrzebami, oczekiwaniami względem rozwoju zawodowego, ale patrząc także na jakość samych e-spotkań. Trzeba wiedzieć, że przecież inwestycja w dobre szkolenie nie jest mała, nawet jeśli takowe jest dofinansowywane bądź współfinansowane przez pracodawcę. Należy wybierać takie, które będą miały rzeczywisty wpływ na pięcie się po kolejnych szczeblach zawodowej kariery.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here