nadmierne kilogramy
fot. Pixabay.com

Czy wiesz, że aż 90% Polaków posiada kompleksy, jakie wiążą się z ich wyglądem zewnętrznym? Za największą bolączkę uznajemy nadmierne kilogramy. Rzeczywiście, trzeba przyznać, że na świecie wciąż obowiązuje kult piękna, zgodnie z którym nasza sylwetka ma być idealnie szczupła, bez zbędnej tkanki tłuszczowej. Jednocześnie każdego roku wzrasta liczba Polaków, którzy zmagają się z nadwagą bądź otyłością. Okazuje się, że zbytnią tuszę udaje się skutecznie skorygować i to nie tylko drakońskimi dietami. Zanim widać będzie pierwsze efekty, można nabyć ubrania, które zakryją niedoskonałości tego typu.

Ubrania XL- gdzie je znaleźć?

Nieco ułatwioną sprawę mają kobiety, bo to im producenci oferują całe kolekcje ubrań, które maskują nadmierne kilogramy. Mamy na myśli nie tylko obszerne ubrania dla ciężarnych, ale także wszystkie modele, jakie wchodzą w elementy garderoby dla puszystych. Ubrania XL czy XXL znajdziemy w specjalnych sklepach, które powstają właśnie z myślą o osobach borykających się z tuszą. Szeroka oferta takowych funkcjonuje w sieci, a jak wiadomo, to właśnie zakupy przez internet są dzisiaj najbardziej komfortowe.

Paniom puszystym poszukującym modnych stylizacji w dużym rozmiarze plus size polecamy wizytę na stronie sklepu internetowego Fenii.pl oferującego odzież w rozmiarze XXL zaprojektowaną specjalnie dla kobiet noszących duże rozmiary. Ten znany, cieszący się wieloma pozytywnymi opiniami, butik internetowy z odzieżą plus size proponuje swoim klientkom najnowszą kolekcję starannie dobrana kolekcję odzieży damskiej puszystych na każdą okazję.

Same osoby z nadmierną tkanką tłuszczową potwierdzają zresztą, że bardzo często ich problemem jest po prostu wstyd. Zakupy ubrań w dużym rozmiarze w sklepach stacjonarnych nigdy nie należą do przyjemności. Ubrania dla puszystych nabywane online niwelują ten problem. W dowolnym miejscu, o dowolnej porze można kupować odzież, a w razie niedopasowania rozmiaru, zwrócić je także bez konieczności wychodzenia z domu.

Co ciekawe, moda dla puszystych obecna jest także w sklepach z używaną odzieżą. Niektóre mają nawet specjalne działy właśnie z większymi bluzkami, sukienkami czy spodniami. Pamiętajmy jednocześnie, że praktycznie każda „sieciówka” oferuje kolekcje dla puszystych. Nadwaga i otyłość jest dzisiaj ogromnym problemem społecznym nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

ubrania dla puszystych
fot. Pixabay.com

Jak dobierać ubrania XL?

Pod uwagę należy brać przede wszystkim typ sylwetki. Sylwetka typu gruszka to na przykład szersze biodra i uda, za to wąskie ramiona czy niewielki biust i szczupłe łydki. Świetnie sprawdzą się więc ubrania oversize, które skrzętnie zasłonią mankamenty figury.

Co ważne, Polacy mają błędne przekonanie, iż ubrania dla grubych mają być zawsze luźne, obszerne, za duże. Fakt, że takie nie krępują ruchów i są po prostu wygodne, natomiast źle dobrane będą tylko optycznie poszerzać. Paniom, które walczą z nadprogramowymi kilogramami, zalecamy jednak noszenie raczej spódnic oraz sukienek, aniżeli spodni.

Ubrania dla puszystych mogą przylegać do ciała, natomiast nie powinny być za małe i zbyt obcisłe. Takie wywołają tylko efekt nieestetycznych fałdek i „oponek”. Zawsze sprawdza się bielizna obciskająca, która modeluje i optycznie wyszczupla sylwetkę.

nadmierne kilogramy
fot. Pixabay.com

Ubrania dla otyłych – zwracaj uwagę na jakość

Osoby, które zmagają się z nadmiernymi kilogramami, bardzo często borykają się jednocześnie z problemem nadpotliwości. Co więcej, zbyteczna ilość tkanki tłuszczowej prowadzi do ograniczenia w swobodzie poruszania się, zmniejsza się więc komfort codziennego funkcjonowania. To dlatego ubrania dla puszystych mają być wykonane z najlepszej jakości materiału, na przykład z miękkiej, ładnie dopasowującej się dzianiny, organicznej bawełny.

Uwagę trzeba też zwracać na rozmiar ze szczególnym uwzględnieniem unikania ubrań za małych. Te zbyt obciskające wcale nie zmniejszą ilości tkanki tłuszczowej, wręcz przeciwnie, będą tylko zniekształcać całą sylwetkę.

Jak walczyć z tkanką tłuszczową?

Zdajemy sobie sprawę, że ubrania w rozmiarze XL albo ubrania XXL nie zwalczą problemu nadwagi czy otyłości. Z nadmiernymi kilogramami należy walczyć, by zadbać nie tylko o własne samopoczucie oraz zdrowie. Świetnie sprawdza się wspomniana już dieta redukująca tkankę tłuszczową, zaleca się też aktywność fizyczną.

Coraz popularniejsze są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, których zadaniem jest wyszczuplanie sylwetki albo zwalczanie cellulitu. O nienaganną sylwetkę można zadbać też samodzielnie w domu. Doskonały jest regularnie wykonywany peeling z fusów kawy oraz masaże suchą szczotką.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here