chorwacja trogir
fot. Pixabay.com

Zdecydowałeś, że tegoroczne, rodzinne wakacje spędzisz w Chorwacji? Gratulujemy, bo to naprawdę doskonały kierunek. Do Chorwacji każdego roku zmierzają tysiące Polaków, a kto raz odwiedzi ten piękny zakątek Europy, chce wracać już zawsze. Wakacje w Chorwacji z całą pewnością będą niezapomniane, dobrze je jednak zaplanuj. Weź pod uwagę chociażby dojazd do tego bałkańskiego kraju. Masz przecież co najmniej kilka możliwości.

Chorwacja samolotem

Twoja droga do Chorwacji na wymarzone wakacje 2021 może przebiegać w przestworzach chmur, bo do tego bałkańskiego kraju dotrzesz bez problemu samolotem. Możesz nawet wybrać jedno z kilku miejsc na lądowanie, w zależności, gdzie chcesz spędzić swój urlop wypoczynkowy. Turyści, którzy spędzają wakacje w Chorwacji, najczęściej przylatują do Splitu, bo to miasto znajdujące się w środkowej Dalmacji. Daje więc szerokie pole do popisu, patrząc na obranie atrakcyjnych destynacji, typowo turystycznych kurortów czy licznych atrakcji do zwiedzania. W Splicie możesz zresztą wypożyczyć samochód, by przemierzyć całe chorwackie wybrzeże albo dostać się na jedną z chorwackich wysp.

Kolejna możliwość, która odpowiada na pytanie, jak dojechać do Chorwacji, to samolot do Dubrownika. To południowa Chorwacja, która daje także multum możliwości na spędzenie wakacji życia. Już sam Dubrownik określany jest przecież jako Perła Chorwacji, to jedno z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc. Lądując w Dubrowniku z powodzeniem przedostaniesz się na słynną Korculę, możesz nawet odwiedzić Bośnię czy Czarnogórę.

Z Polski latają także samoloty do Zagrzebia, natomiast patrząc na wakacje w Chorwacji, tylko nieliczni wybierają ten kierunek. To Chorwacja kontynentalna, daleko od Adriatyku, a to on przyciąga przecież najbardziej.

Pamiętajmy, że droga do Chorwacji samolotem jest najdroższą opcją, a w sezonie wakacyjnym trudno szukać specjalnych promocji cenowych na bilety samolotowe. Średni koszt przelotu w dwie strony dla jednej dorosłej osoby to 1500 złotych. Do tego należy doliczyć ewentualne koszty wynajmu samochodu już na miejscu czy wydatki, jakie wiążą się z koniecznością korzystania z transportu miejskiego.

chorwacja na wkacje
fot. Pixabay.com

Chorwacja samochodem

Wakacyjny wyjazd do Chorwacji to najczęściej droga samochodem. Okazuje się, że do Istrii z Polski dojedziemy nawet bez noclegu. Z centralnej Polski trasa potrwa około 10 godzin. Dojazd do Chorwacji samochodem jest wybierany nawet wtedy, gdy zamierzamy spędzić wakacji na odległym południu tego bałkańskiego kraju. Wielogodzinna trasa, najczęściej z jednym noclegiem okazuje się doskonałą przygodą, a widoki oglądane po drodze naprawdę urzekają. Wakacje samochodem to zresztą najlepsza opcja, jeśli pod uwagę weźmiemy wakacje z dziećmi. Klasyczny model rodziny 2+2 wyda na taką podróż średnio 1500 złotych w dwie strony. W koszty te wlicza się paliwo oraz niezbędne winiety.

atrakcje w chorwacji
fot. Pixabay.com

Jak dojechać do Chorwacji samochodem?

Wiele zależy od punktu, z którego się wyrusza z Polski. Najbardziej popularna trasa do Chorwacji to ta „Polska, Słowacja, Węgry, Chorwacja”, natomiast mieszkańcy zachodniej Polski z powodzeniem mogą wybierać kierunek „Polska, Niemcy, Austria, Słowenia, Chorwacja”. Zamiast Węgier można jechać też przez Czechy albo omijać Niemcy wybierając Słowację, Austrię, Słowenię, dojeżdżając aż do Chorwacji.

Dzisiaj nie ma większego problemu z dotarciem do Chorwacji, pomocne okazują się trasy GPS. Te wskażą najszybszą, najlepszą albo najkrótszą drogę. Wybierając się do Chorwacji samochodem, raczej nie planuj podróży w weekend, bo wtedy może oczekiwać w sporym korku, przekraczając granice. Pamiętaj, że na wakacje w Chorwacji nie potrzebujesz paszportu, wystarczy dowód osobisty. Taki dokument muszą też posiadać Twoje dzieci, jeśli planujesz rodzinne wakacje.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here