6 głównych przyczyn wypadania włosów

Praca w salonie specjalizującym się w sprzedaży, konserwacji oraz stylizacji peruk naturalnych i sztucznych to niezwykła wręcz przygoda. To bowiem nie tylko okazja, aby zaoferować naszym konsumentom najlepsze dostępne obecnie na rynku produkty, ale także idealna sposobność, by przebywając z nimi sam na sam lepiej zapoznać się z ich historiami oraz dowiedzieć się co sprawiło, że postanowili oni przekroczyć próg naszego salonu peruk Rokoko. Niejednokrotnie okazuje się, że ich zainteresowanie perukami rozpoczęło się od momentu, gdy zaczęli oni zmagać się z problemami ściśle powiązanymi z nadmiernie wypadającymi lub też przerzedzającymi się włosami. Doskonale rozumiemy podjętą decyzję, bowiem w przypadku braku interwencji dermotrychologicznej lub w peruki, na wszelkiej maści spotkaniach towarzyskich czy kulturalnych będziemy musieli zmagać się z niepokojem, że ktoś z naszych bliskich lub współpracowników zauważy, że nasza fryzura nie wygląda już tak spektakularnie jak kiedyś, jak również – że jest ona znacznie rzadsza niż miało to miejsce jeszcze kilka miesięcy temu.

Co jednak jest powodem niekontrolowanego wypadania lub też nadmiernego przerzedzania się włosów? Jak informują eksperci na bazie przeprowadzonych niedawno badań klinicznych, u pacjentów wyróżnić można sześć najczęstszych przyczyn takiego stanu rzeczy. Najpowszechniejszą z nich zdaniem badaczy są predyspozycje genetyczne. Jeżeli więc mamy świadomość, iż zarówno nasi rodzice jak i dziadkowie zmagali się z problemami stricte dermatologicznymi lub też dermotrychologicznymi, wysoce prawdopodobne jest, iż dotkną one także i nas. Zauważalne wypadanie włosów może być także spowodowane przedłużającym się stresem, czy to z uwagi na trudną sytuację rodzinną czy też pracowniczą. Znane są także przypadki, kiedy włosy raptownie siwieją lub też wypadają na skutek przeżycia traumatycznego, takiego jak na przykład wypadek drogowy albo śmierć kogoś nam bliskiego.

Kolejnymi z podawanych przez badaczy powodów łysienia są nieodpowiednia dieta oraz zaniedbywanie potrzeb swojego organizmu, czy to poprzez zbyt małą ilość ruchu, czy też poprzez dodatkowe zatruwanie go dymem papierosowym lub produktami alkoholowymi. Nie jest także tajemnicą, iż za wypadanie włosów w sposób niekontrolowany odpowiadać mogą przyjmowane leki, które to niejednokrotnie ingerują w gospodarkę hormonalną ciała oraz powodować mogą jego nieprawidłowe funkcjonowanie. Ostatnim z powodów przerzedzania się fryzury jest środowisko, w którym przebywamy przez większość czasu – czy to w pracy czy też w czasie wolnym. W sytuacji, gdy jest ono pełne zanieczyszczeń, ich niewielkie ilości mogą regularnie osadzać się na skórze naszej głowy jak również przenikać do cebulek włosowych powodując ich stopniowe obumieranie, czego z pewnością pragnęlibyśmy uniknąć.

Jeżeli zmagamy się z choćby jednym z wymienionych powyżej problemów, warto zasięgnąć porady ekspertów, jak również złożyć wizytę w naszym salonie perukarskim, gdzie z pewnością dobierzemy dla Państwa idealnie wpasowujący się w Państwa potrzeby i oczekiwania produkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here