zabiegi wyszczuplajace na brzuch
fot. Pixabay.com

Czy wiesz, że ponad 90% Polek nie jest zadowolona ze swojej figury? Większość uznaje, że cierpi z powodu nadmiernych kilogramów, ubolewa, ponieważ w newralgicznych partiach widoczny jest szpecący cellulit. Jednocześnie mamy dosyć drakońskich diet odchudzających, wolimy sprawność ruchową oraz domowe spa, by walczyć z niedoskonałościami. Czy wiesz, że wyszczuplanie sylwetki może odbywać się w warunkach domowych? Nie musisz korzystać z oferty klinik medycyny estetycznej.

Bezpieczne odchudzanie sylwetki

Wiadomo na pewno, że do właściwa dieta, ale niekoniecznie głodówka pozwala schudnąć i to bez efektu jo jo. Warto przy tym zaznaczyć, że coraz mniej pań wybiera ubrania dla otyłych albo szerokie ubrania dla ciężarnych, by zakryć swoją tuszę. Wraz z kultem piękna, zgodnie z którym powinnyśmy cieszyć się idealnie szczupłą figurą, ale przy tym prowadzić zdrowy styl życia, wzrosła świadomość Polek w zakresie zdrowych diet i konieczności uprawiania sportu.

Statystyki jasno wskazują, że sport regularnie uprawia coraz więcej z nas. Jogging, basen, fitness, to najczęściej realizowane przez panie aktywności. Chcemy zachować optymalną kondycję, ale nie da się ukryć, że sportowe wyrzeczenia są elementem dochodzenia do idealnej sylwetki. Pamiętaj, że aktywność sportową możesz prowadzić także w domu, co w czasach pandemii koronawirusa ma akurat ogromne znaczenie. W sieci bez problemu znajdziesz darmowe treningi odchudzające albo modelujące wybrane partie ciała.

Najczęściej wyszczuplanie sylwetki dotyczy zmniejszania obwodu ciała w okolicy bioder i ud – to sylwetka typu gruszka przysparza najwięcej kompleksów, chociaż trzeba zaznaczyć, że krągłe, nieco większe pośladki są dzisiaj akurat modne. Zabiegi wyszczuplające przeprowadzisz z powodzeniem w domu.

zabiegi modelujace sylwetke
fot. Pixabay,com

Wyszczuplanie sylwetki domowymi zabiegami

Liczy się regularność stosowania zabiegów domowych, ponieważ tylko wtedy są one skuteczne. Jeśli jednak połączyć kilka naturalnych, w pełni bezpiecznych zabiegów, osiągniesz dokładnie ten sam efekt, na jaki liczysz, realizując profesjonalne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.

Jakie zabiegi na modelowanie i wyszczuplanie sylwetki sprawdzają się najlepiej? To:

Peeling z fusów kawy

Peeling z zastosowaniem fusów kawy nie tylko wyszczupla sylwetkę, ale też niweluje cellulit i sprawia, że skóra jest idealnie napięta oraz jędrna. Pierwsze efekty widać już po miesiącu, jeśli peeling będziesz realizować co najmniej 3 razy w tygodniu. Przygotuj:

  • 3 łyżki fusów kawy,
  • 3 kropelki olejku cynamonowego,
  • żel pod prysznic.

Należy zmieszać wszystkie składniki i wykonać peeling pod prysznicem. Skórę należy masować ruchami od dołu ku sercu albo ruchami okrężnymi, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Uwagę warto skupić na biodra, pośladki, brzuch oraz uda.

Foliowanie ciała

Foliowanie ciała daje podobne efekty, jak endermologia, przy czym na ten zabieg wydasz dosłownie grosze. Potrzebujesz:

  • 3 krople olejku cynamonowego,
  • 3 krople olejku geraniowego,
  • ulubiony balsam do ciała,
  • oliwkę co ciała,
  • folię spożywczą.

Miksturę należy wymieszać i nałożyć grubą warstwę na wybrane partie ciała, a następnie owinąć je folią spożywczą. Teraz czas na wypoczynek, w zafoliowanym ciele należy położyć się pod kołdrą lub grubym kocem, by dodatkowo się rozgrzać, można wykorzystać termofor albo butelkę z gorącą wodą.

zabiegi wyszczuplajace
fot. Pixabay.com
Masaże na sucho

Należy użyć specjalnej szczotki z włosiem z agawy do wykonania masażu ciała na sucho. Najlepiej realizować go przynajmniej 3 razy w tygodniu, zaraz przed prysznicem. Suchą skórę należy masować szczotką ruchami od dołu ku górze, a brzuch i pośladki ruchami okrężnymi. Pierwsze efekty udaje się zauważyć już po kilkukrotnym zastosowaniu. Skóra staje się miękka, bardziej jędrna, zmniejsza się cellulit. Po miesiącu widać już pierwsze efekty wyszczuplające.

Na wszystkie opisane zabiegi wyszczuplające wydasz miesięcznie nie więcej niż 100 złotych. To mniej więcej tyle, ile kosztuje tak powszechny już manicure hybrydowy, ale zapewne znacznie mniej, niż zabiegi medycyny estetycznej albo odsysanie tłuszczu w szpitalu chirurgii plastycznej.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here