Brak jędrności skóry ciała to prawdziwa zmora kobiet. Czy wiesz, że spowolnienie produkcji naturalnej elastyny, kolagenu oraz nawilżającego kwasu hialuronowego następuje już około 20go roku życia? Dokładnie w tym samym momencie spowalnia niestety nasz metabolizm, tkanka tłuszczowa nie zostaje wydalana z należytym efektem, za to odkłada się nierównomiernie i to w newralgicznych partiach ciała. To cellulit, który niekorzystnie wpływa na jędrność ciała. Na szczęście z tymi niedoskonałościami udaje się skutecznie walczyć.
Zachowaj jędrność ciała przez długie lata
Lepiej zapobiegać, aniżeli zwalczać. Ta zasada świetnie sprawdza się, jeśli weźmiemy pod uwagę pierwsze zmarszczki, ale także ujędrnienie skóry. Metody zachowania idealnej atrakcyjności naszej sylwetki powinniśmy wdrażać jeszcze wtedy, gdy to jest perfekcyjne. Dzięki temu pozostanie takie na dłużej.
Musisz zdać sobie sprawę, że idealną figurę bardzo łatwo zepsuć, ale powrót do jej doskonałej formy już nie będzie taki prosty. Dokładnie tak samo jest z jędrnością. Na elastyczność skóry wpływ ma wiele czynników, a te najważniejsze, to:
- codzienna pielęgnacja skóry dedykowanymi kosmetykami,
- odpowiednia dieta,
- aktywność fizyczna,
- brak stosowania używek,
- predyspozycje genetyczne.
Jak dbać o jędrność ciała domowymi sposobami?
Jędrne ciało to efekt naszego stylu życia i dbania o sylwetkę. Przede wszystkim naszym nawykiem powinna być codzienna pielęgnacja skóry, przede wszystkim po kąpieli. Skórę należy nawilżać specjalnymi balsamami – znajdziesz je w każdej drogerii i dopasujesz wedle własnych preferencji.
Co więcej, nawilżanie skóry ciała oraz dbanie o jej jędrność może przebiegać poprzez proste zabiegi realizowane w domowym SPA. Nie musisz od razu udawać się na zabiegi medycyny estetycznej, bo jeśli będziesz dbać o swoje ciało regularnie, wypracujesz dokładnie te same efekty w domu. Co najlepiej działa na jędrność skóry ciała? Oto najlepsze zabiegi, które z powodzeniem wykonasz we własnych „czterech kątach”:
- masaże suchą szczotką. Wykorzystaj te z włosiem z Agawy. Masaż wykonuj od dołu ku górze, nie dociskaj włosia zbyt mocno. Okolice brzucha i pośladki masuj zaś ruchami okrężnymi, zgodnie ze wskazówkami zegara. Taki masaż realizuj co najmniej 3 razy w tygodniu, zawsze przed kąpielą. Pierwsze efekty zauważysz już po pierwszym tygodniu.
- foliowanie ciała. Przygotuj oliwkę, olejek cynamonowy i geraniowy oraz ulubiony balsami nawilżający. Sporządź miksturę z kilkoma kroplami olejków i nasmaruj grubą warstwą newralgiczne partie ciała. Całość owiń folią spożywczą ( nie aluminiową). Teraz połóż się pod kołdrę, by porządnie się wygrzać. Dla wzmocnienia efektu możesz wykorzystać termofor lub butelki z gorącą wodą.
- peeling z fusami z kawy. Ten sprawdza się rewelacyjnie, bo dodatkowo niweluje cellulit. Przydadzą się 3 łyżki fusów kawy, po 3 krople olejku cynamonowego i geraniowego oraz płyn pod prysznic. Całość należy wymieszać i taką miksturą wyszorować porządnie skórę całego ciała. Peeling warto stosować co drugi dzień, naprzemiennie z zabiegiem foliowania.
Zadbaj o zdrowie
Jędrność ciała to nie tylko zabiegi kosmetyczne. Warto dbać o skórę również od wewnątrz. Wyszczuplenie sylwetki i pozbawienie skóry cellulitu przebiegnie sprawniej, jeśli będziesz aktywna fizycznie. Sprawdza się pływanie, jogging, joga, ćwiczenia rozciągające, wspinaczka, ćwiczenia fitness. Za tego rodzaju upiększacze nie musisz płacić kartą, zrealizujesz je zupełnie za darmo, chociażby w domu czy pobliskim parku.
Kolejna sprawa to dieta. Eksperci potwierdzają, że najlepiej sprawdza się dieta Dąbrowskiej, która zakłada spożywanie tylko owoców i warzyw. Pamiętaj tylko, że ten rodzaj żywienia jest bardzo restrykcyjny, ale jeśli porządnie się do tego zabierzesz, efekty zobaczysz nie tylko, uwzględniając stan własnej sylwetki, ale także jakość zdrowia.