zmarszczki
fot. Pixabay.com

Czy wiesz, że proces powstawania zmarszczek rozpoczyna się już po 20 roku życia? Oczywiście, bruzdy starcze nie są od razu widoczne, natomiast to idealny moment, by zapobiegać ich występowaniu. Dzięki odpowiednim zabiegom udaje się skutecznie opóźnić naturalny proces starzenia się skóry. Im szybciej rozpocznie się walka ze zmarszczkami, tym lepsze efekty udaje się osiągnąć.

Co to są zmarszczki?

Wykorzystując sposoby na zmarszczki, najczęściej dbamy jedynie o naszą twarz, zupełnie zapominając o skórze na szyi, dekolcie czy dłoniach. To newralgiczne miejsca, na których starość widać najszybciej. Pamiętajmy, że zmarszczki są oznaką zaniedbania. Dzisiaj, kiedy współczesny kanon piękna wyznacza trendy, zgodnie z którymi każdy z nas musi zachować młody wygląd jak najdłużej, a atrakcyjność zewnętrzna jest zależna od stanu skóry, która musi być idealnie gładka i jędrna, zabiegi na zmarszczki są koniecznością.

W pierwszym etapie powstają zmarszczki mimiczne. To te, które są zależne nie tyle od procesu naturalnego starzenia się skóry, ale od ruchów naszej twarzy, mimiki, min, które wykonujemy. Ciekawostką jest przy tym fakt, że szybciej zmarszczki pod oczami czy lwia zmarszczka pojawią się u osób, które często się śmieją niż u tych, które nie są ekspresywne, jeśli pod uwagę weźmiemy mimikę twarzy.

Zmarszczki na twarzy czy innej części ciała to nieestetyczne wgłębienia na skórze. Z czasem stają się coraz głębsze, niemożliwe do zniwelowania. Okazuje się jednak, że przyczyną występowania zmarszczek jest nie tylko starzenie się ludzkiego organizmu.

zmarszczki mimiczne
fot. Pixabay.com

Zmarszczki na twarzy – przyczyny

Mówić można o zmniejszonej produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu czy elastyczny. Mówić też można o wspomnianej już mimice twarzy. Warto wziąć jednak pod uwagę, że na zmarszczki wpływ mają jeszcze inne czynniki. Kurze łapki czy inny rodzaj bruzd mogą powstawać w wyniku:

  • uwarunkowań genetycznych,
  • konkretnego typu cery, najszybciej zmarszczki powstają na tej suchej,
  • stosowania złej diety. Z tego samego powodu może pojawiać się też cellulit,
  • stosowania używek, przede wszystkim poprzez palenie papierosów,
  • nieodpowiedniej pielęgnacji i nie mówimy tu jedynie o medycynie estetycznej, ale skuteczne sposoby na zmarszczki można realizować też w warunkach domowych,
  • stres, który może być spowodowany życiem prywatnym, ale bardzo często występuje też wypalenie zawodowe.

Co ważne, zmarszczki na każdym etapie ich powstawania albo pogłębiania można skutecznie niwelować.

zmarszczki pod oczami
fot. Pixabay.com

Jak usuwać zmarszczki?

Doskonale sprawdza się dzisiaj medycyna estetyczna. Każdy zabieg powinien być jednak dobierany indywidualnie, wedle potrzeb pacjenta. Najczęściej w ramach walki ze zmarszczkami stosuje się mezoterapię, tzw. wampirzy lifting, maseczki kwasowe oraz maseczki z naturalnych wyciągów – świetnie sprawdza się między innymi specjalny olejek na zmarszczki w połączeniu z kwasem hialuronowym. Zmarszczki mimiczne można redukować botoksem albo wypełniaczami. Wszystkie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej muszą być jednak stosowane cyklicznie, regularnie i trzeba je powtarzać, ponieważ nie dają trwałych efektów. Są jednak z pełni bezpieczne i nie wykazują powikłań. Warto wspomnieć, że tego rodzaju zabiegi są dzisiaj niezwykle popularne, patrząc nie tylko na usuwanie zmarszczek, ale i ogólną pielęgnację ciała, a nawet włosów. Tutaj wspomnieć można o powszechnym już zabiegu, jakim jest keratynowe prostowanie włosów.

Na zmarszczki w pierwszym, tym początkowym etapie występowania świetnie sprawdzają się domowe sposoby. Bardzo dobrze ze zmarszczkami radzi sobie maseczka z kurkumy, serum, które zawiera olejek rycynowy albo olejek z opuncji figowej. Hitem jest również krem ze śluzu ślimaka i stosowany od lat retinol.

Jeśli na skórze twarzy zauważyłaś pierwsze niedoskonałości, działaj natychmiast. Tylko w ten sposób powstrzymasz proces pogłębiania zmarszczek i opóźnisz proces starzenia się skóry, ciesząc się młodym wyglądem i idealnie gładką skórą twarzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here