mloda kobieta bez zmarszczek
fot. Pixabay.com

Czy wiesz, że nasza skóra zaczyna się starzeć już około 20go roku życia? Oczywiście, jeszcze wtedy nie widać pierwszych zmarszczek, a cera pozostaje nieskazitelna i bez żadnych bruzd. To jednak wtedy spowolnione zostają procesy produkcji naturalnego kolagenu i elastyny. Z biegiem lat zaczynają być widoczne pierwsze zmarszczki mimiczne, a potem bruzdy starcze. To idealny czas, by hamować ten proces.

Pierwsze zmarszczki

Nie da się całkowicie zatrzymać procesu powstawania zmarszczek, bo te wynikają z natury i starzenia się naszego organizmu. Z powodzeniem udaje się jednak ten proces opóźniać, by zmarszczki pojawiły się znacznie później. Zgodnie z obowiązującym kanonem piękna, nasza skóra twarzy powinna być zawsze idealnie jędrna i gładka. No właśnie, piszemy o skórze twarzy, bo większość z nas zapomina o szyi, dekolcie czy dłoniach. Te strefy naszego ciała również narażone są na nieestetyczne bruzdy.

W pierwszej kolejności występują zmarszczki mimiczne. Mowa o tych, które powstają w wyniku mimiki naszej twarzy. Uśmiechamy się, mówimy, marszczymy czoło, na twarzach pojawiają się różne miny i grymasy. Jeśli są często powielane, wgłębienia warstw skóry zostają utrwalane, a to szpeci naszą atrakcyjność zewnętrzną. Nie ma wątpliwości, że zmarszczki na twarzy czy innych partiach ciała są przecież zjawiskiem negatywnym. Tak samo musimy zresztą zadbać o jędrność ciała, która z biegiem lat znacznie się osłabia.

twarz kobiety bez zmarszczek
fot. Pixabay.com

Kosmetyki dobrane wedle własnych preferencji

Na sklepowych półkach znajdziemy mnóstwo kosmetyków, które musimy dobierać zgodnie z własnymi preferencjami. Pielęgnacja skóry ma przebiegać w ramach niwelowania indywidualnych problemów. Co ciekawe, pierwsze kremy przeciwzmarszczkowe dedykowane są osobom młodym, które ukończyły dopiero 20 lat. Ich celem jest przede wszystkim odżywianie skóry i jej nawilżanie, a nie niwelowanie zmarszczek. Pamiętajmy, że bruzdy starcze pojawiają się w różnym czasie, nierzadko wpływ na ich występowanie ma styl życia, używki, dieta, rodzaj cery, uwarunkowania genetyczne, ale także źle dopasowane kosmetyki.

Coraz częściej robimy zakupy w internecie, jednak w przypadku kosmetyków pielęgnacyjnych i przeciwzmarszczkowych nie jest to do końca dobra opcja. Lepiej wybrać się do dermatologa bądź kosmetologa, a produkty tego rodzaju nabywać w aptece albo dobrych drogeriach. Kremy przeciwzmarszczkowe, serum, balsamy, toniki czy maseczki muszą być najlepszej jakości, by były skuteczne. W tym przypadku niestety cena ma znaczenie.

moda kobieta bez zmarszczek
fot. Pixabay.com

Jak zwalczać zmarszczki?

Tak samo, jak zależy nam na skutecznych zabiegach, których efektem jest wyszczuplanie sylwetki, tak samo nie powinniśmy działać na własną rękę w zakresie zapobiegania czy niwelowania pierwszych zmarszczek. Polecamy więc wizytę u profesjonalnej kosmetyczki albo w klinice medycyny estetycznej. To właśnie zabiegi medycyny estetycznej są dzisiaj najbezpieczniejsze i najmniej inwazyjne, wypierają z rynku operacje plastyczne. Co więcej, dzięki nim udaje się uzyskać zamierzony efekt, ale naturalnymi sposobami. Wszystkie zabiegi zawsze dopasowane są do indywidualnych potrzeb. Kwasy, masaże, laseroterapia, wypełniacze, to tylko nieliczne sposoby, by pozbyć się pierwszych zmarszczek. Zawsze należy reagować natychmiast, tylko wtedy osiąga się najlepsze efekty. Głęboka zmarszczka może już nie zniknąć całkowicie.

Wspominaliśmy także o skórze dłoni, szyi czy dekoltu. Nigdy o tych strefach nie zapominajmy. Te części ciała narażone są najbardziej na negatywne działanie czynników zewnętrznych, w tym wiatru, mrozu, promieni słonecznych, smogu. Do tego są najbardziej wrażliwe i delikatne. Medycyna estetyczna jest doskonała, by móc zachować piękny, młody wygląd przez wiele lat i nieco oszukać czas oraz naturę.

Pamiętaj tylko, by wybierać te renomowane salony, w których pracują doświadczeni i wykwalifikowani specjaliści. Zabiegi nie są drogie, ale muszą być dobrane indywidualnie i przeprowadzone prawidłowo. Najlepsze efekty osiąga się zaś po realizacji całej ich serii.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here