Drenaż limfatyczny receptą na otyłość

Nigdy nie jest za późno na to, abyśmy zadbali o nasze zdrowie, a przy tym też o urodę. Jeżeli przez lata prowadziliśmy niezdrowy tryb życia, źle się odżywialiśmy, zapominaliśmy o sporcie czy paliliśmy papierosy, skutki takich praktyk są widoczne na naszym ciele. Nie są jednak nieodwracalne, o czym przekonują specjaliści z zakresu medycyny estetycznej.

Kiedy nadchodzi pora na drenaż limfatyczny?

Do kliniki medycyny estetycznej warto udać się wówczas, gdy tradycyjne metody odchudzania lub oczyszczania organizmu nie przynoszą widocznych gołym okiem rezultatów. Czasem wynika to z prowadzonego przez nas niezdrowego trybu życia, innym razem jest efektem procesu starzenia. W obu przypadkach zdarza się, że interwencja lekarzy-specjalistów okazuje się niezbędna.

Kiedy zrzucenie nadwagi czy pozbycie się cellulitu przerasta nasze własne możliwości, z pomocą przychodzi drenaż limfatyczny, nazywany też wymiennie masażem limfatycznym. Obszarem, który zostaje poddany zabiegowi są ręce i nogi pacjenta, a cała procedura niesie ze sobą szereg korzyści:

  • widoczne odchudzenie kończyn,
  • wsparcie procesu zrzucania zbędnych kilogramów,
  • wzmocnienie układu limfatycznego ciała,
  • redukcja cellulitu,
  • usprawnienie krążenia w ciele,
  • oczyszczenie organizmu z toksyn,
  • eliminacja obrzęków i uczucie lekkości.

W wysoko wyspecjalizowanych gabinetach medycyny estetycznej stosuje się najnowocześniejsze urządzenia upiększające. Polecanym w całej Europie aparatem tego typu jest Boa-Max, z którego dobrodziejstw można skorzystać w zaledwie kilku salonach w Polsce. Ta metoda przeprowadzania drenażu limfatycznego stosowana jest m.in. w klinice Medbeauty doktora Andrzeja Kępy w Świdnicy.

Na czym polega masaż limfatyczny?

Jest to zabieg całkowicie bezpieczny, a przy tym przyjemny i przynoszący uczucie odprężenia. Już choćby za to pacjenci i pacjentki uwielbiają być poddawani działaniu urządzenia Boa-Max, które kojarzy im się z 40 minutami czystego relaksu. Zabieg zaczyna się od założenia na kończyny specjalnych mankietów, w których w kolejnym kroku wytwarzane jest podciśnienie. W zależności od wcześniej ustalonej metodologii pracy (każdy przypadek rozpatrywany jest przez lekarzy indywidualnie), osoba przeprowadzająca zabieg ustawia urządzenie w taki sposób, aby wykonywało ono odpowiednią sekwencję ruchów. Dzięki temu usprawniane jest funkcjonowanie układu limfatycznego i krwionośnego pacjenta, co pomaga skutecznie walczyć z żylakami, obrzękiem nóg i rąk czy też z dolegliwościami wynikającymi z przebytej mastektomii.

Efekty działania innowacyjnego urządzenia Bio-Max są zauważalne już po pierwszym zabiegu. Aby nie tylko poprawić kondycję skóry, ale również znacząco wyszczuplić sylwetkę, zalecany jest regularne powtarzanie sesji masażu limfatycznego przez kilka miesięcy.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Drenaż limfatyczny zaleca się każdemu, kto zauważy nieprawidłowy wynik podczas pomiaru BMI. W szczególności chodzi tu o osoby z nadwagą, które starają się wyszczuplić i wymodelować swoją sylwetkę, a także bezskutecznie zmagają się z cellulitem (zwłaszcza cellulitem wodnym). Zabieg przeznaczony jest również dla kobiet, które przeszły mastektomię i w związku z tym występują u nich obrzęki górnych kończyn. U osób w dojrzałym wieku masaż limfatyczny może stanowić również doskonałą profilaktykę niewydolności żylnej i zakrzepicy.

Przeciwwskazaniami do wykonania tego zabiegu są m.in.: nowotwór, infekcja lub stan zapalny, choroba serca czy uszkodzenie skóry.

Po więcej informacji zapraczamy na stronę https://drkepa.com i do oddziałów kliniki Medbeauty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here