wlosy proste po keratynie
fot. Pixabay.com

Marzysz, by mieć idealnie proste włosy, lśniące i bez rozdwojonych końcówek? Z pomocą przychodzi keratynowe prostowanie włosów. Czy wiesz, że dzisiaj jest to jeden z najbardziej popularnych zabiegów, biorąc pod uwagę te wykonywane w salonach fryzjerskich? Dowiedz się, co to jest prostowanie keratynowe, kiedy warto zastosować ten zabieg i na jakie efekty można liczyć?

Keratyna na włosy – kompendium wiedzy

Keratyna jest naturalnym składnikiem włosów. Niestety, nasz wiek, ale też częstotliwość stosowania rozmaitych zabiegów sprawiają, że jest jej w strukturze każdego włosa coraz mniej. Co więcej, keratyna wpływa nie tylko na jakość naszych fryzur, ale też na ich zdrowy, idealnie prosty porost. Keratynowe prostowanie włosów sprawia, że włosy pozostają doskonale proste, jedwabiste, lśniące, są po prostu zdrowe. Keratyna regeneruje ubytki w każdym włosku, a sam zabieg powoduje ich całkowite odnowienie. Fakt, że keratynowe prostowanie wywołuje rozprostowanie włosów jako tak naprawdę skutek uboczny, sprawia, że coraz częściej z tego rodzaju zabiegi korzystają osoby o włosach kręcących się, zwichrowanych, niekorzystnie puszących się, podnoszących u nasady, o porowatej strukturze. Takie zawsze wyglądają po prostu na zniszczone.

prostowanie keratynowe
fot. Pixabay.com

Dla kogo keratyna sprawdza się najlepiej?

Zabiegi, których efektem są proste włosy, są idealne dla wszystkich pań, które marzą o właśnie takich. Ten zabieg z zakresu medycyny estetycznej, bo tak śmiało można go nazwać, jest świetnym rozwiązaniem dla kobiet, które mają nawet bujną burzę loków. Odpowiednia dawka keratyny sprawi, że włosy będą cudownie wyprostowane. Ten zabieg da dokładnie taki sam efekt, jak prostownica, ale ta przecież tak bardzo niszczy włosy. Keratynowe prostowanie daje zupełnie odwrotny efekt. Ten zabieg regeneruje włosy, jest więc najlepszy dla właścicielek włosów cienkich, rzadkich, połamanych, zniszczonych nietrafionymi zabiegami, jak trwała czy farbowanie.

Keratynowe prostowanie w domu czy w salonie?

Fakt, że na rynku dostępne są środki kosmetyczne, dzięki którym można wykonać keratynowe prostowanie włosów w domu, natomiast najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wybranie się do profesjonalnego salonu. Tylko styliści dobiorą właściwą dawkę keratyny, by osiągnąć zamierzony efekt i wykonają cały zabieg przy zachowaniu najwyższych standardów. Tym bardziej że w kilku różnych etapach wykonuje się keratynowe prostowanie. Salon najlepiej wie, jak to zrobić.

Przedstawiamy zabieg keratynowego prostowania włosów krok po kroku:

  • Odczekaj co najmniej 2 tygodnie, jeśli farbowałaś włosy,
  • Należy umyć włosy specjalnym szamponem oczyszczającym,
  • Pokrywamy włosy keratyną,
  • Prostujemy włosy prostownicą.

Oczywiście, zabieg przedstawiliśmy w dużym skrócie, ale eksperci doskonale wiedzą, jak go wykonać. Pamiętajmy, że stylista fryzur zaliczany jest dzisiaj do najlepszych zawodów w Polsce, jednej z profesji przyszłości – warto tym profesjonalistom po prostu zaufać.

proste wlosy po keratynie
fot. Pixabay.com
Jak dbać o włosy po keratynie?

W salonie fryzjerskim czy tym kosmetycznym, w którym wykonasz zabiegi medycyny estetycznej, jak usuwanie zmarszczek, zwalczanie cellulitu czy właśnie keratynowe prostowanie włosów, otrzymasz odpowiednio dobrane środki, które zapewnią zdrowe i proste włosy na długi czas. Konieczny jest chociażby specjalny szampon po keratynowym prostowaniu oraz odżywki. Trzeba też pamiętać, że keratynowe prostowanie włosów nie jest zabiegiem trwałym. Po mniej więcej pół roku należy go powtórzyć, ponieważ keratyna się po prostu wypłukuje.

Kiedy zrobić keratynowe prostowanie włosów?

Zawsze, jeśli masz zniszczone włosy, pozbawione blasku, z rozdwajającymi się końcówkami, kręcone albo z porowatą strukturą. Zawsze, jeśli nie chcesz tracić czasu na układanie włosów ani ich zbyteczne prostowanie prostownicą. Zawsze, jeśli tylko od farbowania włosów minęło co najmniej dwa tygodnie. Keratynowe prostowanie sprawdza się świetnie bez względu na porę roku, ułatwia pielęgnacje na przykład latem, kiedy włosy narażone są na działanie wody, słońca i wysokich temperatur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here