hobby robienie zdjec
fot. Pixabay.com

Czy wiesz, że tylko połowa Polaków w ogóle ma czas na realizowanie swoich pasji? Jesteśmy w stanie określić hobby i największe zainteresowania, natomiast nie zawsze udaje nam się im oddawać. Okazuje się, że częściej czas wolny zgodnie z indywidualnymi preferencjami spędzają mężczyźni, kobiety nadal mają zbyt dużo domowych obowiązków.

Hobby Polaków

Większość potwierdza, że życiowym hobby jest sport, czytanie książek, słuchanie muzyki oraz podróżowanie. Warto wiedzieć, że tendencje w ramach formy spędzania wolnego czasu są podobne, jeśli pod uwagę weźmiemy nie tylko wszystkich Polaków, ale nawet wszystkich mieszkańców całej Unii Europejskiej. To zresztą zainteresowania, które można realizować bez względu na ilość czasu wolnego i oprócz sportu nie wymagają aż tak dużego zaangażowania.

Sport to zdrowie

Czy codzienny spacer albo wycieczka za miasto mogą być uznawane za hobby? Oczywiście, że tak, jeśli tylko właśnie takie są zainteresowania poszczególnych jednostek. Cieszy jednak fakt, że coraz częściej decydujemy się na aktywne uprawianie sportu. Przeważnie do takiej aktywności przekonuje nas zadbanie o własne zdrowie czy chęć zrzucenia zbędnych kilogramów. Szybko okazuje się, że sport staje się naszym hobby.

Jaki sport uprawiamy najczęściej? Jazda na rowerze, rolkach, jogging, fitness, joga. Rzadziej jest to wspinaczka górska i sporty ekstremalne, ale można mówić już o tendencji wzrastającej i w tym zakresie. Hobby Polaków jest rozmaite i tak naprawdę zależy tylko i wyłącznie od indywidualnego zaangażowania.

ksiazka
fot. Pixabay.com

Moda na hobby

Okazuje się również, że wraz z każdym sezonem panuje inna moda na nasze zainteresowania. Nierzadko ta przybywa do nas z Zachodu czy ze Stanów, zostaje z nami na dłużej albo jest jedynie chwilowym trendem. Wiele pasji wiąże się na przykład z wykorzystaniem innowacyjnych technologii. Wspomnieć można chociażby o zasobach internetu, ale i sprzętach nowej generacji. Czy wiesz, że w Polsce jest coraz więcej miłośników latania dronem? Na terenie naszego kraju organizowane są już nawet konkursy z wykorzystaniem tego sprzętu. Jak widać, czas wolny i hobby może być rzeczywiście zaskakujące.

Obowiązki Polaków i brak hobby

Czy sprzątanie mieszkania można uznać za hobby? Oczywiście, jeśli tylko prace porządkowe dają przyjemność i właśnie w ten sposób ktoś chce spędzać swój czas wolny. Z całą pewnością pasją może być urządzanie mieszkań – dzisiaj styl klasyczny nie jest już najpopularniejszy, bo trendy wskazują raczej na ten skandynawski, glamour czy loftowy, który daje szersze pole do rozmaitych rozwiązań w zakresie aranżacji wnętrz. Nawet urządzając własne mieszkanie, możemy mówić tu o hobby.

Niektóre hobby wcale nie są uznawane za indywidualne zainteresowania. Każdy z nas ogląda przecież telewizję, robi zakupy. Nie każdy pasjonuje się zaś trendami czy poszczególnymi stylizacjami. Okazuje się, że moda z lat 90. czy zakupy nowych jeansów również mogą być hobby.

Naszą pasją może być też relaks. Jakże chętnie realizujemy przecież domowe spa, dbamy o własne ciała i psychikę. Kto powiedział, że hobby musi wiązać się z aktywnością? Z takim samym powodzeniem może być realizowana relaksacyjna kąpiel w wannie, jeśli tylko daje nam przyjemność i rzeczywiście odpręża.

wedkowanie na lodce
fot. Pixabay.com
Kto nie ma hobby?

Nawet połowa Polaków nie jest w stanie odpowiedzieć na pytanie: „Jakie jest Twoje hobby?”. Wielu uznaje, że po prostu nie ma życiowej pasji, a zainteresowania nie są za takową uznawane. To ogromny błąd, bo przecież zaangażowanie w ulubiony sposób spędzania wolnego czasu daje nie tylko frajdę, ale i rozwija. Hobby może być układanie puzzli albo zabawa z dzieckiem w jego pokoju. Każdy z nas jest indywidualną jednostką, a sposób spędzania czasu poza pracą może być różny. Co więcej, każdy moment jest odpowiedni, by odnaleźć życiowe hobby, być może spontaniczna wycieczka w góry albo spacer po lesie pozwoli odkryć prawdziwą pasję? Warto być odważnym i próbować nowych doznań, by się o tym przekonać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak sprzątają Polacy?
Następny artykułWraca moda z lat 90.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here