wakacje w chorwacji
fot. Pixabay.com

Sezon wakacyjny 2020 był rekordowy, jeśli pod uwagę weźmiemy turystów z Polski, którzy postanowili odwiedzić Chorwację. Tylko w lipcu i sierpniu przyjechało do tego bałkańskiego kraju około 200 000 naszych rodaków. Przeszkodą nie była nawet trwająca pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia. Jak będzie na wakacje 2021? Czy również uda nam się spędzić wakacje w Chorwacji? Jeśli tak, to podpowiadamy, gdzie dokładnie udać się tam z dziećmi. Trzeba przyznać, że chorwacki Jadran to dla najmłodszych prawdziwy raj.

Chorwacja Istria z włoskim klimatem

Jeśli jesteś wielką fanką Włoch, tamtejszego klimatu, kuchni, ale też architektury, z powodzeniem odnajdziesz wszystkie te walory w Chorwacji. Wystarczy, że na wakacyjny wyjazd do Chorwacji zaplanujesz Istrię. Jest to bardzo popularny kierunek wśród naszych rodaków, ponieważ droga do Chorwacji w tej części jest najkrótsza i można ją bez przeszkód pokonać nawet bez noclegu. To też świetna opcja na urlop z dziećmi samochodem, jeśli nie chcemy ich zbytnio zmęczyć podróżą.

Istria to włoski świat, znajduje się zresztą nieopodal Włoch. Możesz wybrać się nawet na wycieczkę do Wenecji czy Florencji, to tylko kilka godzin dodatkowej podróży. Spędzając wakacje na Istrii, będziesz przemierzać wąskie, kamienne uliczki, jakże klimatyczne, romantyczne starówki, zobaczysz stary amfiteatr i będziesz podziwiać śródziemnomorską roślinność. Może w tym miejscu jest bajecznie krystalicznie i ciepłe, świetną atrakcją jest nurkowanie. Takie wakacje z dziećmi są tym bardziej pożądane, że na Istrii bez problemu znajdziesz doskonałe kempingi z basenami i luksusowymi domkami na samej plaży. Zachwyca też kuchnia, której głównym składnikiem są oczywiście owoce morza i ryby, a pizza tam jest identyczna jak ta włoska.

wakacje w chorwacji
fot. Pixabay.com

Dalmacja środkowa – najlepszy kierunek w Chorwacji

Najwięcej polskich turystów wybiera jednak Dalmację. Wakacje w Chorwacji właśnie w tej części to doskonałe połączenie leniwego urlopu na żwirkowych plażach i w klimatycznych zatoczkach wraz z turystycznym zwiedzaniem cudownych atrakcji. Dalmacja to też ta najbardziej rozrywkowa część nadmorskiej Chorwacji, młodzież tłumnie przybywa do Makarskiej, by oddać się wakacyjnym uciechom. Będąc w środkowej Dalmacji, musisz odwiedzić Split, zresztą funkcjonuje tam lotnisko jeśli chcesz spędzić wakacje pod hasłem „Chorwacja samolotem„. Polecamy także Omiś i koniecznie rating po Cetinie. Nową atrakcją jest taras widokowy ze szklaną podłogą – to duża dawka adrenaliny, ale też widoki zapierające dech w piersiach, a sam dojazd na Biokovo może przyprawić o zawrót głowy.

Świetną rozrywką dla dzieci będą rejsy wycieczkowymi statkami. Z Chorwacji kontynentalnej bez problemu udacie się całą rodziną na jedną z wysp. Hvar, Brać, Korcula, jest ich naprawdę szeroki wybór.

chorwacja na wakacje
fot. Pixabay.com

Południe Chorwacji – bliżej słońca

Im dalej na południe, tym cieplej. Polecamy też rodzinne wakacje 2021 w tej odległej Chorwacji, zaraz nieopodal granicy z Czarnogórą. Wybierając ten kierunek, można nastawić się na jednoczesne zwiedzanie Chorwacji, ale też Bośni, Czarnogóry, a nawet jeszcze dalej i Albanii. Tutaj panuje już iście gorący klimat, tutaj też Adriatyk jest najcieplejszy. Koniecznie trzeba odwiedzić Dubrownik, tzw. perłę Chorwacji, udać się na zaklętą wyspę Lokrum, na której dziko żyją pawie i króliki czy też zobaczyć opuszczone hotele niedaleko Mlini. Na południe Chorwacji zmierza najmniejsza liczba Polaków, my polecamy ten kierunek samochodem, ale zawsze z noclegiem, chociażby na Węgrzech.

Chorwacja na wakacje – za co kochamy ten bałkański kraj?

Słońce, plaża, wysokie temperatury, wspaniała kuchnia i gościnni gospodarze. I chociaż rzeczywiście wakacje w Chorwacji od kilku lat skutecznie oczyszczają nasze portfele z pieniędzmi, to jednak nadal jest taniej niż w Grecji, we Włoszech czy w Hiszpanii. W Chorwacji czujemy się jak w domu, zresztą sami Chorwaci niezwykle miło nas przyjmują. Czy wiesz, że coraz więcej Polaków decyduje się nawet na stałą przeprowadzkę do Chorwacji? Kusi spokój, optymalny wypoczynek i zawsze piękna pogoda.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here