wakacje nad morzem
fot. Pixabay.com

Wynalezienie szczepionki na koronawirusa dało ogromne nadzieje na to, że społeczna izolacja zmierza ku końcowi. Być może już niedługo wszystko wróci do normalności, a my będziemy mogli spędzić wakacje 2021 w pełnym komforcie. Trzeba przyznać, że w tym roku wakacyjny urlop jak najbardziej nam się należy. Jeśli założymy, że otwarta zostanie znowu baza noclegowa oraz granice państw nie będą wymagane negatywne testy na COVID-19 ani obowiązkowe szczepienia, możemy już teraz zaplanować wakacyjny wyjazd. Gdzie pojechać na wakacje 2021? Dajemy kilka propozycji.

Wakacje 2021 w Polsce

Większość Polaków spodziewa się, że szczepionka na wakacje nie będzie jeszcze obowiązkowa, co daje ogromne szanse na wakacyjny wyjazd. Jeśli tylko przyjmiemy wersję optymistyczną, zgodnie z którą uruchomiona zostanie baza noclegowa, wszelkie atrakcje turystyczne oraz zaplecze gastronomiczne, mamy tak naprawdę wiele możliwości do wyboru.

Patrząc na ubiegłoroczne wakacje nad Bałtykiem, liczni urlopowicze raczej nie planują wakacji 2021 nad morzem. Tłumy na plaży, ogromne kolejki w barach i do wszelkich obiektów rozrywkowych sprawiły, że urlop wypoczynkowy wiązał się z prawdziwą męczarnią. A może tak spędzić wakacje w Chorwacji? Wiele osób na pewno się na to zdecyduje, natomiast my mamy jeszcze kilka propozycji na urlop wypoczynkowy w naszej ojczyźnie.

Jeśli i Ty planujesz rodzinne wakacje w Polsce, weź pod uwagę nasze piękne Góry Stołowe. Czy wiesz, że to nadal najrzadziej wybierana destynacja na urlop na wakacje? Ten rejon południowej Polski jest absolutnie niedoceniany, a przecież Błędne Skały czy Szczeliniec może równać się z najpiękniejszymi zakątkami i szlakami Tatr. Co więcej, w pobliżu Gór Stołowych znajdziesz przecież liczne uzdrowiska, w których naprawdę się zrelaksujesz. Wybierając ten kierunek, możesz też spędzić wakacje za granicą, bo przecież liczne szlaki górskie łączą się tam z tymi czeskimi. Koniecznie też wybierz się do Czech, by zwiedzić Skalne Miasto.

Jesteśmy pewni, że Góry Stołowe odwiedzi w tym roku znacznie mniej turystów aniżeli słynne Zakopane czy Karpacz, dlatego masz szansę na prawdziwy wypoczynek na łonie natury, a jednocześnie w optymalnym bezpieczeństwie.

wakacje nad woda
fot. Pixabay.com

Zmieniając nieco kierunek i udając się na północ kraju, proponujemy wakacje na Kaszubach. To ten rejon Polski, gdzie krajobraz nizinny miesza się z tym górskim. Połączenie rozległych jezior z dolinami i pagórkami wygląda wprost bajecznie. Wakacje 2021 możesz spędzić, napawając się relaksacyjnymi widokami, a przy tym korzystać z atrakcji wodnych i turystycznych. Słynne są między innymi kaszubskie skanseny. Co ciekawe, wakacje na Kaszubach możesz połączyć z tymi nad Bałtykiem, to przecież tylko „rzut beretem”.

Wakacje 2021 za granicą

Proponowaliśmy już Chorwację i wydaje nam się, że to właśnie Chorwacja na wakacje wygrywa z innymi zagranicznymi kierunkami. Można do niej dotrzeć nie tylko samolotem, ale też drogą lądową i trzeba przyznać, że droga do Chorwacji samochodem jest bajeczna. Sam bałkański kraj zapewnia zaś doskonałą pogodę, ciepłe morze, atrakcyjne ceny i świetną kuchnię z owocami morza w roli głównej. Trzeba też przyznać, że Chorwacja doskonale radzi sobie z walką z koronawirusem, a kraj ten nie wprowadza dla turystów specjalnych obostrzeń.

wakacje w chorwacji
fot. Pixabay.com

Czy wiesz, że to właśnie Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych kierunków, jakie wybierają Polacy na swoje wakacje za granicą? Już w sezonie 2020 odnotowano tam rekordowo dużą liczbę naszych rodaków. Prognozuje się, że tegoroczne wakacje będą charakteryzować się kolejnym rekordem. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo cała Dalmacja środkowa, ale i południe Chorwacji ma turystom wiele do zaoferowania. Podpowiadamy, by wakacje w Chorwacji spędzać po kilka dni w różnych miejscach, koniecznie nie zapominając o urokliwych wyspach, na które można dopłynąć promem. Kto raz pojedzie do Chorwacji, odrzuci wakacje nad Bałtykiem raz na zawsze. I nie ma w tym zresztą nic dziwnego, bo zimne morze, brak słońca, tłumy i drakońskie ceny skutecznie odstraszają przed urlopem nad naszym morzem.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here