lakiery do paznokci
fot. Pixabay.com

Nie ma wątpliwości, że dłonie są naszą wizytówką i nie dotyczy to jedynie kobiet. To właśnie one są najczęściej odsłoniętą partią naszego ciała. Co więcej, dłonie są widoczne podczas pracy biurowej, ale też tej fizycznej, często też podajemy dłoń na przywitanie, a to przecież pierwsze wrażenie liczy się najbardziej. Jak o nie zadbać? Przedstawiamy kilka podpowiedzi.

Zadbane paznokcie to podstawa

Czy wiesz, że paznokcie mają być zawsze zadbane i estetyczne nie tylko dlatego, że mają znaczenie dla utrzymania naszej higieny. Mają wpływ na naszą atrakcyjność zewnętrzną, nierzadko są wręcz dodatkiem stylizacyjnym. Znacznie większe pole manewru mają w tym zakresie kobiety, dla których malowanie paznokci jest standardem. Warto przy tym dodać, że podstawowe zabiegi na paznokcie wykonują także panowie i potwierdzają to stylistki paznokci, które na co dzień pracują w najlepszych salonach piękności.

czerwony manicure hybrydowy
fot. Pixabay.com

Manicure – jaki wybrać?

Nie ma wątpliwości, że największą popularnością cieszy się dzisiaj manicure hybrydowy. To właśnie hybryda pozwala uzyskać idealny wygląd paznokci. Co więcej, takie malowanie paznokci jest trwałe, bo wystarcza średnio na 3 tygodnie bez ryzyka pękania lakieru czy jego odpryskiwania.

Manicure hybrydowy wykonujemy najczęściej w profesjonalnych salonach, dokładnie tak samo jak realizujemy zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Wyraźna jest jednak tendencja, zgodnie z którą manicure hybrydowy w domu to także żadna nowość, szczególnie patrząc na konieczną izolację społeczną, jaka została wywołana wszechobecną pandemią koronawirusa. Trzeba przyznać, że rynek pracy w sektorze beauty znacznie podupadł, a polski pracownik na stanowisku stylistki paznokci może chwilowo nie cieszyć się tak dużym wzięciem. Pamiętajmy jednak, że tylko profesjonalnie wykonany manicure hybrydowy pozwala uzyskać estetyczny efekt.

Manicure hybrydowy i jego fenomen

Udaje się wybrać ulubiony kolor paznokci, można nawet wykonać na nich dekoracyjne wzorki. Hybryda utrzyma się kilka tygodni, a przy tym nie niszczy naturalnej płytki. W trendach na wiosnę największą popularnością cieszyć się będą paznokcie neonowe, ale słynne już pastele. Warto postawić na geometryczne wzorki albo motywy kwiatowe. Lepiej zrezygnować z ciemnych barw i brokatów – te raczej zarezerwujmy na kolejną zimę.

Manicure hybrydowy wykonuje się około 60 minut. Po nałożeniu bazy nakłada się kilka warstw lakieru, a każdą utwardza pod specjalną lampą. Właśnie dzięki temu takie malowanie paznokci jest takie trwałe.

pomalowane paznokcie
fot. Pixabay.com

Zabiegi odżywcze na paznokcie

Zarówno panie, ale też panowie powinni raz na jakiś czas skusić się na manicure japoński. To on uznawany jest dzisiaj za ten najbardziej odżywczy. Nie polega na malowaniu płytki paznokci lakierem, ale raczej regenerowaniu jej specjalną pastą, którą wciera się w paznokcie. Paznokcie zostają odżywione i naturalne, dlatego manicure japoński są idealne także dla mężczyzn. Jego dodatkowym atutem jest to, że zabieg trwa nie dłużej niż godzinę i kosztuje nie więcej, niż kilkadziesiąt złotych. Warto przeprowadzać go raz w miesiącu.

Zabiegi na dłonie

Czy wiesz, że o ile regularnie dbamy o wygląd paznokci, to najczęściej zapominamy zupełnie o kondycji całych dłoni? Te narażone są przecież na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych, to nie tylko brud czy inne zanieczyszczenia, ale też silne promienie słońca, wiatr bądź mróz. Dłonie wykonują też wytężoną pracę fizyczną każdego dnia, warto zadbać o ich relaks.

Świetnie sprawdzają się profesjonalne masaże odprężające albo zabiegi parafinowe. Te dodatkowo nawilżą zazwyczaj przesuszoną skórę dłoni. Trzeba pamiętać, że skóra na dłoniach zaczyna starzeć się już około 20 roku życia i chociaż zmarszczek nie widać od razu, to jednak należy reagować natychmiast. Dokładnie tak samo dzieje się, jeśli weźmiemy pod uwagę pojawiający się cellulit albo modelowanie sylwetki. Tak samo, jak ważny jest dla nas wygląd całej sylwetki i nienaganna jędrność skóry, tak samo powinniśmy zadbać o dłonie. Przypomnijmy, że to one stanowią naszą wizytówkę.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here